Trond Gyldenskog Nedal
Fra MMD har hjemmesiden fått dette:
Da Trond kom høsten 2005, begynte han med el-gitar, som de fleste unge gutter gjerne gjør. Ut på høsten kom han og sa at han gjerne ville bytte til klassisk gitar, og det ble jo jeg som klassisk gitarist svært glad for.
Det viste seg snart at han hadde funnet riktig instrument, og han var klar på hva han ville allerede mot slutten av første skoleår.
Knallhardt arbeid har gitt et resultat vi ikke opplever ofte, men vi har i vår 30-årige historie levert flere kandidater både til Musikhøgskolen og ulike konservatorier.
Det skal sies, at å gå direkte fra videregående skole til Musikhøgskolen er en prestasjon det virkelig står respekt av. Konkurransen er nådeløs, og ved siden av at du må være god på instrumentet må du også overbevise om at du virkelig har muligheter til å utvikle deg.
Til slutt vil jeg få nevne de som prøvde både ved Musikkhøgskolen og ulike konservatorier, men som ikke lyktes denne gangen. Det er helt normalt å prøve flere ganger. Den som arbeider hardt å holder ut i konkurransen vil gjerne lykkes til slutt.
Olaf Blakstad
Fagrettleder.





